Alüminyum Giydirme Cephe

Aydın Alüminyum Doğrama, siz değerli müşterilerine alüminyum doğrama ve alüminyum ürünlerin imalatı, montajı konularında destek vermektedir.

  • Silikonlu Cephe Uygulamaları
  • Standart Giydirme Cepheler
  • İki Dört Kenar Silikonlu Giydirme Cepheler
  • Elektrostatik Boyalı Levha Kaplamaları
  • Cam Kaplamalar
  • Alüminyum Cephe Kaplama Elemanları

 

     
     
     
     

 

Silikonlu Giydirme Cephe

Silikonlu giydirme cephelerde taşıyıcı sistem alüminyum profillerden oluşmaktadır. Silikonlu cam cephe sistemlerinde kullanılacak camlar gerekli testlere tabi tutulduktan sonra fabrika ortamında alüminyum kasetlere monte edilir ve bu kasetler, binaya sabitlenen giydirme cephe taşıyıcı sistemine monte edilir.

Strüktürel silikonlu giydirme cephe olarakta adlandırılan bu sistemlerde camların dışa bakan yüzlerinde ince fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez; ancak derz yerlerinin simetrik olması ve ufak çizgiler gibi görünmesi yapıya estetik ve şık bir görünüm kazandırır. Silikonlu giydirme cam cephe sistemlerinde alüminyum profiller arasında sızdırmazlığı sağlamak için EPDM fitiller kullanılır.

Transparan Cephe

Taşıyıcı sistem olarak genellikle paslanmaz çelik veya boyalı çelik konstrüksiyonun tercih edildiği planör cephe sistemi piyasada transparan cephe sistemi veya vantuzlu cephe olarak da isimlendirilmektedir.

Önceden oluşturulmuş çelik konstrüksiyona paslanmaz spider cam tutucuları vasıtasıyla isteğe göre tek cam veya ısıcam panellerin monte edilmesiyle oluşturulan cephe sistemleridir. Müşteri isteğine bağlı olmakla birlikte genellikle büyük ebatlarda şeffaf camlar ile geniş açıklıklar geçilerek iç mekân-dış mekân bütünleşmesi sağlanmaktadır.

Kapaklı Cephe

Kapaklı giydirme cephe sistemlerini oluşturan parçaları 3 kısma ayırabiliriz: Sistemi taşıyacak alüminyum taşıyıcı profiller, kaplama için kullanılacak camlar ve camların birleşme noktalarına yerleştirilecek alüminyum kapaklar.

Burada taşıyıcı alüminyum profillerimiz, yatay ve düşey elemanlardan oluşmaktadır. Bina döşemesine çelik ankrajlarla sabitlenen bu profillerin üzerlerine cam levhalar döşenir ve bu camların birleşim noktaları da kapak tabir edilen 50 mm eninde alüminyum profiller ile kapatılır. Alt kapak ve üst kapak denen ve iki farklı alüminyum profilden oluşan kapaklardan üst kapak dışarıdan görülebilir ve istenirse dış kapaklar farklı kesitlerde de tasarlanabilir.

Kapaklı giydirme cephelerde alt kapak ve üst kapak profillerinin sadece düşeyde veya sadece yatayda kullanılmasıyla yarı kapaklı giydirme cepheler elde edilebilir. Ancak bu tür giydirme cephelerde, kapak bulunmayan cam derzlerinin, ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılarak sızdırmazlıklarının sağlanması gerekmektedir

 

 

 
2013 © Aydın Alüminyum Doğrama Gebze / Kocaeli |   Alüminyum Cephe Kaplama